Úvod > Aktuality > Informace pro rodiče ke COVID-19

30.6.2023

ZAHÁJENÍ  Š.  R.  2022/2023    MATEŘSKÉ   ŠKOLY   MALÉ   HRADISKO

Informace pro rodiče ke COVID-19

Provoz  MŠ  bude probíhat  v době 6,30 – 16 hodin.

POKYNY K ZAJIŠTĚNÍ EPIDEMIOLOGICKY BEZPEČNÉHO PROVOZU MŠ

• K pobytu v mateřské škole budou přijímány děti jen zdravé, bez příznaků respiračního onemocnění (kašel, rýma, teplota).
  • Pro děti trpící alergií je třeba doplnit potvrzení od lékaře, že dítě je léčeno alergologem a projevy jeho onemocnění mohou být zaměněny za příznaky respiračního onemocnění.
  • Při příchodu rodiče budou mít zakryta ústa a nos rouškou nebo respirátorem, použijí dezinfekční prostředek na ruce, po přezutí a převlečení si dítě umyje důkladně ruce mýdlem v umývárně
  • Rodič dítě předává u vstupních dveří do třídy v tzv. ranním filtru s informací, že dítě netrpí žádnými projevy onemocnění a cítí se zdrávo.
  • Pokud dítě onemocní během dne (objeví se zvýšená teplota, kašel, nechutenství, malátnost, rýma atd.), bude zákonný zástupce ihned informován a bude si muset dítě v co nejkratší možné době vyzvednout.
  • Děti ani pedagogové nemusí mít při pobytu v MŠ roušku ani jinou ochranu obličeje.
  • V šatně bude mít dítě v uzavíratelném obalu – popřípadě v igelitovém sáčku  uloženou roušku, pro případ nutného použití (podezření na nákazu u jiného dítěte nebo zaměstnance, zjištěné v době provozu).
  • Děti mohou používat textilní ručníky a budou používat papírové kapesníky.
  • Zaměstnanci MŠ budou dbát zvýšené pozornosti a dohledu při mytí rukou dětí, použití WC a následné dezinfekci.
  • Budeme zvýšeně dbát na to, aby si děti v mateřské škole nepůjčovaly/nezaměňovaly hrníčky, příbory, kartáčky na zuby a jiné věci přicházející do kontaktu zejména s obličejem a ústy.
  • Pobyt venku je umožněn v areálu mateřské školy na školní zahradě. Lze chodit s dětmi na vycházky do okolí.
  • Při odpoledním odpočinku budeme z prostorových důvodů střídat směr ležících dětí, lůžkoviny budou intenzivně větrány.
  • Celý den bude zajištěno trvalé větrání vnitřních prostor a zvýšená dezinfekce všech ploch i vybavení.
  • Stravování: Jídlo si děti nebudou vybírat samostatně, ale bude servírováno personálem školy každému dítěti.
  • Příbory a lžičky nebudou uloženy hromadně, ale každé dítě je bude mít zabalené v papírovém ubrousku.
  • Mateřská škola je vybavena dezinfekčními mýdly a dezinfekcí s virucidním účinkem. Pokud Vaše dítě do mateřské školy nastoupí, dáváte tímto souhlas s dodržováním těchto hygienických podmínek mateřské školy.
  • V případě nejasností kontaktujte vedení mateřské školy na emailu: msmalehradisko@volny.cz, telefon 582 399 103, mobilní telefon: 724 583 105